Plan inwestycji w halę stalową budzi wiele pytań potencjalnych Inwestorów. Najczęstsze wątpliwości dotyczą oczywiście kosztów i czasu budowy w porównaniu do budynków murowanych. Jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia i co ma największy wpływ na cenę i czas realizacji? Sprawdź, co do przekazania ma nasz doświadczony zespół architektów.
Prowadzenie biznesu to trudna sztuka. Po pierwsze, trzeba szukać rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, a po drugie nigdy nie wolno rezygnować z wysokiej jakości rozwiązań, oferowanych produktów lub usług. Podobnie jest z rozbudową firmy, np. inwestując w dodatkową przestrzeń np. w hale stalowe projektowane na zamówienie. Od czego w największej mierze zależy ostateczna wycena realizacji obiektu? Na liście znaleźć można m.in.:
Jeśli chcesz poznać szczegóły i dowiedzieć się wszystkich istotnych informacji dotyczących wyceny wykonania projektu i budowy hali stalowej, skontaktuj się z zespołem Amwin. Dzięki temu otrzymasz propozycje dostosowane do Twoich indywidualnych wymagań, a wycena hali stalowej będzie klarowna.
Czy hala stalowa może powstać w zaledwie kilka miesięcy od momentu podjęcia decyzji o inwestycji? Ile czasu naprawdę trwa budowa hali i od czego to zależy? Zobacz wszystkie niezbędne informacje na ten temat, nim podejmiesz ostateczną decyzję i przygotuj się na organizację procesu inwestycyjnego z pomocą specjalistów Amwin. Najważniejsze procesy podczas realizacji budowy hali stalowej to:
Jest to jeden z najbardziej skomplikowanych (zwłaszcza dla interesantów, którzy pierwszy raz planują budowę) składowych procesu inwestowania w budowę hali stalowej (i wszystkich innych nieruchomości). W większości przypadków jest on jednym z powodów odkładania w czasie realizacji kolejnych kroków, Efekty tych prac nie są widoczne na pierwszy rzut oka, co sprawia że Inwestor podejmujący się realizacji tzw. „metodą gospodarczą” czyli samodzielnie, bez wsparcia profesjonalnego generalnego wykonawcy, może czuć frustrację i zniechęcenie. Co zatem należy zrobić? Najlepiej oddać to w ręce specjalistów, którzy zajmą się formalnościami, poprowadzą na tej biurokratycznej ścieżce Inwestora za rękę, ułożą harmonogram działań administracyjnych i dopilnuja terminów składania dokumentów, aby te w odpowiednim czasie nabrały mocy urzędowej i otworzyły prostą drogę do realizacji projektu. Przy pomocy specjalistów Amwin ograniczysz czas, który standardowo musisz poświęcić na dokumenty, wnioski i pisma. Pomożemy Ci we wszystkich niejasnych kwestiach i podpowiemy najlepsze drogi rozwiązania potencjalnych problemów. Jeżeli udzielisz nam pełnomocnictwa – będziemy reprezentować Cię w urzędach, jednostkach administracyjnych, a Ty w tym czasie będziesz nieprzerwanie prowadził swój biznes.
Z praktycznego punktu widzenia np. uzyskanie decyzji środowiskowej trwa ok. pół roku, a na warunki zabudowy trzeba czekać dwa miesiące. Wydanie pozwolenia na budowę to kolejne 65 dni (chyba, że wymagane jest uzupełnienie dokumentacji). Rzeczywistość bywa zaskakująca i często mija się ze standardowymi zapisami. Chcąc uzyskać warunki zabudowy można w wielu przypadkach czekać nawet do roku – od chwili złożenia wniosku. Warto też pamiętać o dodatkowych elementach, np.:
Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest wiedza, którą posiada każdy przedsiębiorca, dlatego maksymalnie ułatwiamy sprawy związane z formalnościami naszym Klientom i wyręczamy ich w tym, co dla nas stanowi tzw. chleb powszedni, dla Was – może być źródłem frustracji i stresu.
Po załatwieniu formalności zadaniem ekip budowlanych jest organizacja placu budowy czyli m.in. wykonanie tymczasowego ogrodzenia, przyłączy elektrycznych i wodociągowych czy stworzenie zaplecza biurowo-socjalnego.
Przygotowanie gruntu i wykonanie fundamentów i podbudowy pod posadzkę to pierwszy krok na placu budowy hali. Czas niezbędny na zakończenie tego etapu zależy zarówno od metrażu budowanego obiektu, kształtu, jak i rodzaju oraz ukształtowania terenu działki. Wykonanie fundamentów inwestycji o powierzchni ok. 2000 m2, średnio zajmuje ok. 4 tygodnie. Realizacja podbudowy to kolejne min. 2 tygodnie, tu ogromne znaczenie mają warunki gruntowe i atmosferyczne. Kolejne czynności to wykonanie sanitarnych i elektrycznych sieci zewnętrznych.
Wznoszenie i łączenie elementów konstrukcji hal stalowych to bez wątpienia najciekawszy i najbardziej efektowny etap. Na tym poziomie prac rezultaty widać gołym okiem, postęp zauważalny jest dosłownie z dnia na dzień. Po doprowadzeniu inwestycji do podstawowego poziomu i gdy hala jest gotowa do personalizacji, pozostaje kwestia ociepleń ścian oraz dachu. Przy ww. metrażu i sprzyjających warunkach pogodowych, średni czas pracy określany jest w okolicach 8 tyg.
Trudno wyobrazić sobie halę, której brakuje dostępu do mediów i ważnych układów lub jest on ograniczony. Należy zatem uwzględnić już na etapie projektu;
Powyższa lista jest oczywiście bardzo ogólna i jedynie przykładowa i zależy ona w dużej mierze od potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Po ich realizacji pozostaje oficjalny odbiór.
Żeby tak się stało, zarówno w przypadku małych, średnich, jak i dużych inwestycji, ważna jest współpraca z zespołem specjalistów posiadających wiedzę o specyfice budowy hal stalowych. Z Amwin wyeliminujesz błędy, problemy techniczne i kłopoty związane z wymaganą jakością układów lub części. Zadzwoń lub napisz wiadomość e-mail już teraz. Odpowiemy na wszystkie pytania i dopracujemy kompleksową realizację projektu Twojej hali stalowej do indywidualnych preferencji.