Samo słowo budowa może rodzić w głowach odbiorców różne konotacje. Większość z nich wiąże się jednak z surowym i minimalistycznym budynkiem murowanym, który przez długie miesiące lub lata, przystosowywany będzie do potrzeb przedsiębiorstwa. Obecnie jest wiele rozwiązań, które pozwalają optymalizować zarówno czas, jak i koszty budowy obiektów i daleko tym technologiom do typowych skojarzeń związanych z placem budowy. Najlepszym przykładem takiego stanu rzeczy, są m.in. produkcyjne hale stalowe, których aranżacja i przystosowanie zależy wyłącznie od potrzeb Inwestora. Co warto wiedzieć o ich budowie? Sprawdź w przygotowanym przez nas materiale.
Proces produkcji w większości przypadków jest na tyle złożony i indywidualny, że wymaga zastosowania wielu zróżnicowanych technologii, materiałów i procesów podczas budowy fabryk, przedsiębiorstw produkcyjnych. Ich projekt musi być zatem perfekcyjnie zaplanowany, by przewidywać każdy scenariusz, musi być dostosowany do specyfiki pracy, logistyki zachodzących procesów i zoptymalizowany pod względem czasu, kosztów budowy, eksploatacji, utrzymania itp. Architekci w Amwin zrealizują dla Ciebie taki projekt hali, biorąc pod uwagę m.in.:
Często w procesach produkcyjnych w grę wchodzi użycie szkodliwych dla organizmu ludzkiego substancji, różnice temperatur czy skomplikowane procesy technologiczne, stanowiące realne zagrożenie dla pracowników w przypadku nieprawidłowego ich prowadzenia / użytkowania. Hala produkcyjna powinna być zatem odpowiednio zabezpieczona – nie tylko przed potencjalną próbą kradzieży, ale także nieodpowiednią pracą urządzeń, pożarem, błędami operatorów itp.
Co należy monitorować? Na liście powinny znaleźć m.in. czujniki:
To są standardy, które muszą zostać spełnione, by hale produkcyjne były przystosowane do pracy. Każde przedsiębiorstwo może mieć jednak szersze, specyficzne wymagania, o których należy pomyśleć już na etapie projektowania. Nie ma dwóch takich samych przestrzeni do pracy, każdorazowo projekt wygląda inaczej i jest odzwierciedleniem szczególnych potrzeb danej branży, specyfiki przedsiębiorstwa czy konkretnej marki.
Wydajny system wentylacji napędzany w sposób mechaniczny to podstawa dla wszystkich hal przemysłowych – niezależnie od branży i wielkości firmy. Dostęp do świeżego powietrza to podstawa ochrony zdrowia pracowników i innych osób znajdujących się w obiekcie. Należy więc zadbać o to, by przepływ powietrza był wydajny – zwłaszcza w częściach produkcyjnych, w których pracują ludzie i maszyny.
Naturalnie fabryka zabawek będzie mieć inne potrzeby i rozstaw pomieszczeń lub części budynku niż fabryka narzędzi przemysłowych itd. Każdy projekt hali produkcyjnej musi być przygotowany w sposób indywidualny, na podstawie konsultacji i regularnej współpracy na linii Inwestor – architekt. W Amwin stawiamy wyłącznie na sprawdzone rozwiązania, które gwarantują pełną zgodność wizji Klienta z tym, co dla niego przygotujemy. Przekonaj się o tym, kontaktując się z nami.
Biorąc pod uwagę wszystkie ww. aspekty związane z dostosowaniem hali produkcyjnej do oczekiwanego poziomu bezpieczeństwa, wydajności i funkcjonalności, zarówno proces projektowania, produkcji elementów konstrukcyjnych, jak i budowy może zająć nieco więcej czasu, niż realizacja hal magazynowych itp. Podobnie wygląda to z kosztami i procedurami. Trudno jednak mówić o konkretnych kwotach (nawet przybliżonych), jeśli nie znamy szczegółów dot. potrzeb Inwestorów – w końcu inaczej wyglądać będzie hala produkcyjna dla małej lokalnej firmy produkującej ekologiczne produkty spożywcze, a inaczej dla dużej fabryki luksusowych mebli.
Najlepszym rozwiązaniem jest bezpośredni kontakt z naszymi specjalistami, którzy w trakcie konsultacji wysłuchają Twoich potrzeb. Na podstawie udzielonych informacji, pomożemy zaplanować cały projekt i zrealizujemy go sporządzając analizę, wstępną wycenę, dzięki której Inwestor będzie w stanie samodzielnie ocenić, czy jest ona satysfakcjonująca i konkurencyjna nie tylko pod kątem ceny, ale i jakości. Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych, doświadczonych ekspertów z kilku branż, dzięki czemu cały proces inwestycyjny bierzemy w swoje ręce, a Klienci nie muszą pośredniczyć między biurem projektowym a wykonawcą. Dzięki temu współpraca przebiega sprawnie. Przekonaj się o tym na własnym przykładzie. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo, a my przedstawimy możliwy scenariusz współpracy.