Handel internetowy to prężnie działająca gałąź gospodarki, która nieustająco rośnie w siłę. Dziś niemal wszystkie branżowe sklepy muszą posiadać swoją witrynę, w której umożliwiają Klientom realizację zakupów on-line. Każdego dnia powstają też nowe sklepy internetowe, przy czym właściciele popularnych marek stają w pewnym momencie pod ścianą i wręcz zmuszeni są do inwestycji w magazyn.
Właściciele sklepów e-commerce często w pierwszym etapie prowadzenia swojej działalności wynajmują obiekty magazynowe. Pozwala to na sprawdzenie potencjału biznesu i optymalizację pierwszych kosztów. Minusem takiego rozwiązania jest jednak regularny czynsz, który w pewnym momencie staje się zbędnym wydatkiem – zwłaszcza gdy potencjał na rozwój działalności jest stosunkowo duży.
Budowa własnej hali magazynowej jest w takim momencie idealną inwestycją w przyszłość. Inwestor może zadbać o własne potrzeby, dostosowując obiekt pod swoje konkretne wymagania bez negocjacji z ew. właścicielem – co dla e-commerce może mieć bardzo duże znaczenie. Magazyn zaprojektowany i wybudowany z myślą o konkretnych, specyficznych potrzebach danego biznesu to oszczędność kosztów prowadzenia firmy i maksymalizacja wydajności – co z kolei związane jest ze zwiększeniem obrotów.
Od czego zacząć realizację inwestycji w halę stalową dla sklepu internetowego? Oczywiście od znalezienia dobrej lokalizacji. Ma ona kluczowe znaczenie dla firm kurierskich i dostawców, którzy będą dowozić i odbierać towar. Budując magazyn w bliskiej odległości od głównych traktów komunikacyjnych, Inwestor może liczyć na dużo większą wydajność procesów logistycznych, co przyspiesza realizację zamówień, a tym samym zadowolenie Klientów, co z kolei stwarza szansę na większe obroty firmy. Warto jednak zaznaczyć, że sklep e-commerce nie potrzebuje hali magazynowej w centrum lub nawet na przedmieściach. Może ona bez problemu być usytuowana na obrzeżach – najlepiej z dobrym dostępem do dróg publicznych lub tras szybkiego ruchu itp.
Poza ww. aspektem lokalizacji należy skupić się na odpowiednim zagospodarowaniu działki, np. zwracając uwagę na:
To elementy infrastruktury, które mają największy i bezpośredni wpływ na sprawny załadunek/rozładunek towarów. Im lepsze rozwiązania logistyczne hali i terenu wokół, tym więcej przesyłek firma jest w stanie obsłużyć w krótszym czasie. Warto wziąć to pod uwagę na etapie projektowania obiektu.
Hale stalowe stanowią często dobry wariant dla branży e-commerce. Ich największym atutem jest relatywnie krótki czas projektowania i budowy – co szczególnie przypada do gustu Przedsiębiorcom stawiającym na dynamiczny rozwój biznesu. Warto wspomnieć też o tym, że wyróżniają się one:
Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z doświadczonym generalnym wykonawcą, który zajmie się nie tylko realizacją budowy hali magazynowej ale wcześniej wykona również jej projekt. Dzięki temu Inwestor nie będzie musiał poświęcać czasu na pośredniczenie między biurem projektowym a wykonawcą, będzie mógł za to nieprzerwanie zajmować się swoim biznesem. Projektant i generalny wykonawca w jednej firmie to nie tylko jedna prowizja, ale przede wszystkim oszczędność czasu Przedsiębiorcy.
Jesteś na etapie, w którym budowa magazynu lub rozbudowa obecnych hal magazynowych jest nieunikniona? W takim razie zadbaj o to, by było to miejsce nie tylko przystosowane do obecnych Twoich potrzeb i oczekiwań, ale także do ewentualnego rozwoju w kolejnych latach. Zawsze planuj swoje inwestycje i omawiaj je ze specjalistami, którzy są w stanie zapewnić Ci wysokiej klasy rozwiązania. – Zapraszamy, porozmawiajmy o perspektywach współpracy!